INFORMATOR ZWIEDZAJĄCEGO – FAQ (Najczęściej Zadawane Pytania)

Gdzie znajduje się muzeum?

Muzeum mieści się w Bielsku-Białej przy ul. Konstantego Damrota 10 (Osiedle Słoneczne). Znajdujemy się na parterze budynku.

W jakie dni i godziny muzeum jest otwarte?

Zapraszamy w weekendy:
Piątek: 14:00 – 18:00
Sobota: 10:00 – 18:00
Niedziela: 10:00 – 18:00

Czy można zwiedzać w tygodniu?

Tak. W tygodniu (poniedziałek-czwartek) zapraszamy grupy (minimum 10 osób) zorganizowane (wycieczki szkolne, grupy firmowe) po wcześniejszym umówieniu terminu.

Ile kosztują bilety?

Bilet normalny: 34,90 zł
Bilet ulgowy: 24,90 zł (przysługuje osobom do 18. roku życia, seniorom powyżej 65. roku życia oraz osobom niepełnosprawnym).
Oferujemy również bilety grupowe (prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów).

Czy muszę zarezerwować bilet wcześniej czy mogę przyjść do muzeum “z ulicy”?

Wstęp do muzeum możliwy jest bez uprzedniej rezerwacji online. Niemniej, z uwagi na duże zainteresowanie, zachęcamy do zakupu biletów przez system rezerwacji. Liczba miejsc dla zwiedzających jest ograniczona, dlatego osoby bez biletów zakupionych wcześniej muszą liczyć się z koniecznością oczekiwania na wolne miejsca.

Czy w muzeum zapłacę kartą za bilet wstępu?

Nie, z uwagi na brak terminala płatniczego. Na miejscu preferujemy płatność tylko gotówką, jeśli jednak nie ma takiej możliwości, można wykonać operacje rezerwacji internetowej na miejscu.

Gdzie mogę zaparkować samochód?

Bezpośrednio przy muzeum (ul. Damrota 10) znajduje się parking. Zazwyczaj nie ma problemu ze znalezieniem miejsca, zwłaszcza w weekendy. Jeśli jednak główne miejsca będą zajęte, można zaparkować wzdłuż ul. Damrota.

Jak dojechać komunikacją miejską?

Najbliżej muzeum znajdują się przystanki przy ul. Konopnickiej (np. przystanek Konopnickiej Szpital Pediatryczny). To zaledwie kilka minut spacerem od naszej siedziby. Zatrzymują się tam m.in. linie: 2, 15, 20, 22. Aktualne rozkłady sprawdzisz w aplikacji Jakdojade lub na stronie MZK Bielsko-Biała.

Czy mogę odwiedzić muzeum jako osoba niepełnosprawna?

Tak. Cała ekspozycja znajduje się na parterze budynku. Podczas zwiedzania do pokonania są 4 małe schodki (w razie potrzeby obsługa pomaga w ich przejściu). Istnieje również możliwość wpuszczenia drugim wejściem w razie potrzeby.

Czy w muzeum jest poczekalnia?

Tak, posiadamy przestrzeń, w której można usiąść i odpocząć. Jeśli przyjedziesz chwilę przed zarezerwowaną godziną lub czekasz na resztę grupy, możesz skorzystać z naszych miejsc siedzących. To także świetna okazja, by już w poczekalni poczuć klimat lat 90., przeglądając archiwalne czasopisma z tamtego okresu.

Czy do muzeum można wejść z wózkiem dziecięcym?

Tak! Muzeum znajduje się na parterze, więc wjazd wózkiem dziecięcym jest całkowicie komfortowy. Aby zapewnić komfort i przestrzeń wszystkim zwiedzającym sugerujemy aby dziecko trzymać w chuście, nosidełku lub na rękach. Na miejscu mamy wyznaczone miejsce, gdzie w razie potrzeby można bezpiecznie zostawić wózek na czas zwiedzania.

Czy można wejść do muzeum ze zwierzętami?

Z uwagi na interaktywny charakter wystawy, dbałość o eksponaty oraz bezpieczeństwo i komfort zwiedzających, nie ma możliwości wprowadzania zwierząt do muzeum. Wyjątek stanowią certyfikowane psy asystujące osobom z niepełnosprawnościami.

Czy czas zwiedzania jest ograniczony?

Wierzymy, że podróż do lat 90. wymaga czasu, dlatego nie nakładamy sztywnych limitów godzinowych. Średni czas, jaki nasi goście spędzają na wystawie, to około 45 minut.
Chcemy, abyś mógł spokojnie obejrzeć wszystkie eksponaty, pograć na konsolach i poczuć klimat epoki bez patrzenia na zegarek. Prosimy jedynie o wyrozumiałość w stosunku do innych zwiedzających przy najpopularniejszych stanowiskach z grami oraz o branie pod uwagę godzin zamknięcia muzeum. W dniach o wyjątkowo dużym natężeniu ruchu zastrzegamy sobie możliwość wprowadzenia limitów, aby zapewnić komfort wszystkim gościom.

Czy mogę otrzymać fakturę VAT za bilety?

Oczywiście! Wystawiamy faktury zarówno dla firm, jak i osób prywatnych.
Jeśli kupujesz bilet na miejscu, poinformuj nas o tym przed dokonaniem płatności i podaj dane (NIP).

Czy mogę zwrócić zakupiony bilet?

Podobnie jak inne placówki kulturalne nie praktykujemy takich rozwiązań. Prosimy o przemyślane zakupy biletów, ponieważ zgodnie z ustawą o prawach konsumenckich z dnia 30 maja 2014 roku (art. 38 par 12) nie dokonujemy zwrotów za zakupione bilety i zmian terminu zwiedzania muzeum.

Czy można robić zdjęcia?

Tak! Zdjęcia i filmy są u nas mile widziane. Będzie nam bardzo miło, jeśli oznaczysz nas w swoich mediach społecznościowych!

Jak mogę się z Wami skontaktować?

Telefon: +48 512 333 896
With ❤️ by Czarny.tech